Strona główna
Nowinki
ABC Newtona
Zrób to sam
Hardware
Software
Linki
Download
FAQ
Kontakt
 

Czy można zmienić wersję językową oprogramowania ?

W zasadzie nie można tego zrobić w prosty sposób. Dlaczego ? Całe oprogramowanie jest zapisane w kościach ROM (model 100) lub w kościach FLASH (np: 2000 i 2100). Z tego powodu możliwe jest jedynie (teoretycznie) przeprogramowanie tego drugiego typu kości. W modelu Newton 100 oraz innych jego odmianach (Siemens, Motorola) kość ROM jest zamontowana bezpośrednio na płytce drukowanej. Dlatego aby zmianić język trzeba by wylutować starą kość i wlutować w to miejsce kość wyjętą np. z uszkodzonego modelu US. Nie jest to proste i opłacalne. Bo Newtona 100 można czasem dostać za 50-100 zł.

W Newtonach 2000 i 2100 istnieje możliwość wymiany kości z NewtonOS, ale trudno jest zdobyć samą kość ROM. W zasadzie ceny Newtonów spadły już do rozsądnego - jak na polskie warunki - poziomu i dlatego warto przy zakupie zaopatrzyć się w Newtona posiadającego odpowiadającą nam wersję systemu NewtonOS.

     

[Strona główna][Co nowego?][ABC Newtona][Zrób to sam][Sprzęt][Oprogramowanie][Linki][Download][FAQ][Kontakt]


Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 800x600, miliony kolorów (16 bit)
Wszystkie znaki towarowe, loga, znaki firmowe i inne należą do ich właścicieli, a użyte zostały w celach informacyjnych.
Jeśli masz jakieś wątpliwości lub pytania skontaktuj się z webmasterem.